Atskats uz notikušajiem DISKUSIJU APĻIEM projekta “Bānīša zemes labumi – 33 km garumā un platumā” ietvaros
Sadarbības projekta “Bānīša zemes labumi - 33 km garumā un platumā” (Projekta Nr. 19-00-A019.332-000006) ietvaros, pirms konferences “Kopīga tūrisma produktu piedāvājuma nozīme vietējā tūrisma attīstībā”, no 17.09.-09.10.2019. tika organizēti DISKUSIJU APĻI ar Bānīša zemes aktīvajiem iedzīvotājiem, uzņēmējiem un speciālistiem.
Diskusiju apļu mērķis bija izzināt vietējo tūrisma uzņēmēju piedāvātās iespējas tūrismam un aktīvās atpūtas, noskaidrot kādi apstākļi traucē sadarbības veidošanu ar citiem uzņēmējiem.
Kopā notika 6 diskusiju apļi- 3 Gulbenes novada teritorijā (Gaujasrēveļos, Gulbenes Bānīša depo un Litenē) un 3 Alūksnes lauku partnerības teritorijā (Jaunannā, Annā un Alūksnes bānīša stacijā).
Katrā diskusiju aplī tika izrunātas pozitīvās tendences teritorijā, apstākļi, kuri jāuzlabo, lai pilnveidotu savstarpējo sadarbību, un secinājumi, ierosinājumi aktuālāko sadarbības jautājumu risināšanai:
- Aktivitātes un pozitīvie piemēri tūrismā jomā Gulbenes novadā un Alūksnes lauku partnerības teritorijā.
- Apstākļi, kas traucē sadarbības pilnveidošanai Alūksnes lauku partnerības teritorijā.
- Alūksnes lauku partnerības teritorijas diskusiju dalībnieku secinājumi un ierosinājumi sadarbības veicināšanai.
- Pozitīvās tendences Gulbenes novadā.
- Apstākļi, kuri jāuzlabo, lai pilnveidotu uzņēmēju savstarpējo sadarbību Gulbenes novadā.
- Gulbenes novada diskusiju dalībnieku secinājumi un ierosinājumi sadarbības veicināšanai.
- Ieteikumi sezonalitātes riska mazināšanai.
Diskusiju apļos iegūtās atziņas, ierosinājumi un iegūtie rezultāti tika apkopoti un prezentēti sadarbības projekta atklāšanas konferencē “Kopīga tūrisma produktu piedāvājuma nozīme vietējā tūrisma attīstībā”, kas notika 2019.gada 10.oktobrī Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā .
Šī sadarbības projekta mērķis ir veicināt Gulbenes un Alūksnes novadu ekonomisko izaugsmi, pilnveidojot un popularizējot Bānīša teritoriju un aktivizējot pakalpojumu sniedzējus, tādējādi sekmējot vietējā tūrisma attīstību.