Alūksnes lauku partnerība (ALP)

izsludina atklātu projektu iesniegumu NEPĀRTRAUKTAS iesniegšanas kārtu KOPIENU aktivizēšanai un JAUNIEŠU iniciatīvām

Projektu iesniegumu iesniegšanas kārta ir izsludināta saskaņā ar “Alūksnes lauku partnerības sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju 2023.-2027.gadam” (ALP Stratēģija).

Rīcības plāns.

Projektu iesniegumu pieņemšanas termiņš   07.03.2025.-07.09.2025.
ALP Stratēģijas stratēģiskais mērķis   SM1 “Atbalsts mērķtiecīgiem, aktīviem teritorijas IEDZĪVOTĀJIEM”
Kārtas ietvaros pieejamais publiskais finansējums   367 129.29 EUR
Atbilstošā intervence (atbalsta pasākums) saskaņā ar KLP[1]   C0LA19.2 Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju, tostarp sadarbības aktivitātes un to sagatavošana
Atbilstošā aktivitāte saskaņā ar MK noteikumu Nr.580[2] 1.punktu   Kopienu spēcinošas un vietas attīstību sekmējošas iniciatīvas
Atbalstāmās darbības saskaņā ar MK noteikumu Nr.580 23.punktu
  • vietējās teritorijas (tostarp dabas un kultūras objektu) sakārtošana, lai uzlabotu pakalpojumu pieejamību, kvalitāti un sasniedzamību, un sabiedrisko aktivitāšu (tostarp viedo ciemu, apmācības un interešu klubu, kultūras, vides aizsardzības, sporta un citu brīvā laika pavadīšanas veidu) dažādošanai.

Jauniešu iniciatīvām saskaņā ar metodiku:

  •  jauniešu iniciatīvas, lai nodrošinātu iespēju iegūt dzīvei nepieciešamās prasmes, zināšanas un kompetences neformālās izglītības ceļā, kas ir īstenotas Latvijas lauku teritorijā[3] saskaņā ar vietējās attīstības stratēģiju, ievērojot MK noteikumus Nr.580.

Atbalsta pretendenti
  • pašvaldība, biedrība vai nodibinājums, reliģiska organizācija vai fiziskā persona, kas īstenos sabiedriskā labuma projektu[4] vai kopprojektu[5]. Fiziskā persona sabiedriskā labuma projektu īsteno nesaistīti ar savu saimniecisko darbību (ja tādu veic);
  •  juridiskā vai fiziskā persona, kas veic saimniecisko darbību, ja saimnieciskās darbības īstenošanai sakārto MK noteikumu Nr.580 23. punktā minēto vietējo teritoriju, ja attiecīgo vidi – uzbrauktuves, bezmaksas stāvlaukumus, liftus, durvis, tualetes, dušas telpas – pielāgo personām ar dzirdes, redzes vai kustību traucējumiem, kā arī ratiņkrēslu un ratiņu lietotāji.

Jauniešu iniciatīvām:

  • pašvaldība, jaunatnes organizācija, biedrība vai nodibinājums, kas veic darbu ar jaunatni un kas projektu izstrādā atbilstoši sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijai, ievērojot MK noteikumus Nr.580, bērnu un jauniešu grupai vecumā no 7 līdz 25 gadiem.

Projekta īstenošanas termiņi
  •  ja tiek veikta būvniecībadivi gadi no Dienesta lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu;
  •  ja projekta īstenošanai saņem fiksētas summas maksājumu “Jauniešu iniciatīvas”- līdz 18 mēnešiem no LAD lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu;
  • pārējiem projektiem projektu īstenošanas termiņš ir viens gads no Dienesta lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu.
Ar ALP Stratēģiju var iepazīties Biedrības tīmekļvietnē: https://www.aluksnespartneriba.lv/darbibas-strategija vai klātienē, biedrības birojā.
Projektu īstenošanas teritorija Viss Alūksnes novads, daļēji Smiltenes novads – Ape, Apes pagasts, Trapenes pagasts.
Lauku teritorija Visa ALP darbības teritorija, izņemot Alūksnes pilsētu
Kontaktinformācija Biroja adrese: “Dālderi”, Kolberģis, Jaunalūksnes pagasts, Alūksnes novads, LV-4350

Kontaktpersona: Santa Harjo-Ozoliņa, administratīvā vadītāja, tālrunis: 26330477, e-pasts: [email protected]

Konsultācijas par projekta iesnieguma sagatavošanu Konsultācijas tiek sniegtas gan klātienē, gan attālināti darba dienās, iepriekš telefoniski vienojoties par konsultācijas laiku.

[1] Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskais plāns 2023.-2027.gadam (KLP)

[2] Ministru kabineta 2023.gada 10.oktobra noteikumi Nr.580 “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai intervencē "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju, tostarp sadarbības aktivitātes un to sagatavošana" (MK noteikumi Nr.580)

[3] Latvijas lauku teritorija ir visa Latvijas teritorija, izņemot valstspilsētas un novadu teritoriālās vienības – pilsētas ar iedzīvotāju skaitu virs 5000

[4] Saskaņā ar MK noteikumu Nr.580 2.2.apakšpunktu, sabiedriskā labuma projekts – aktivitātē "Kopienu spēcinošas un vietas attīstību sekmējošas iniciatīvas" īstenots projekts, kura mērķim nav komerciāla rakstura un kurš ir publiski pieejams, un kurā ieņēmumi par sniegto pakalpojumu nav kvalificējami kā peļņa.

[5] Saskaņā ar MK noteikumu Nr.580 2.3.4.apakšpunktu, biedrība vai nodibinājums sadarbībā ar pašvaldību aktivitātē "Kopienu spēcinošas un vietas attīstību sekmējošas iniciatīvas", ja pašvaldības īpašumā vai valdījumā esošajā infrastruktūrā īsteno sabiedriskā labuma projektu un starp kopprojekta dalībniekiem ir noslēgts sadarbības līgums.


Kārtas ietvaros izsludinātās Rīcības

Rīcība Rīcības ietvaros pieejamais publiskais finansējums (euro)Maksimālā attiecināmo izmaksu summa vienam projektam (euro) Maksimālā atbalsta intensitāte 
R1.1. Atbalstīt kopienu aktivitātes KOPĪGAM vietas/ iedzīvotāju LABUMAM 
(turpmāk R1.1.)
 319 129.29 50 000.00 70%-90%
R1.2. Attīstīt jauniešu, t.sk. bērnu19 DZĪVES PRASMES – “Jauniešu iniciatīvas”

(turpmāk R1.2.)

 48 000.00 6 000.00 100%

Maksimālās intensitātes noteikšanas kritēriji, kas paaugstina 70% pamatlikmi

  Rīcībai R1.1.*
+ 20%, ja projektu īsteno ALP lauku teritorijā un biedrības vai nodibinājuma, vai reliģiskas organizācijas juridiskā adrese atrodas ALP lauku teritorijā.

+ 20%, ja pašvaldība īsteno inovatīvu projektu.                                                                                                                                                                                                + 20%, ja pašvaldība īsteno projektu lauku teritorijā izglītības, sociālajā vai veselības jomā.

* kritērijos noteiktās intensitātes netiek summētas

Izsludināto rīcību apraksti.

Rīcības R1.1. vērtēšanas kritēriji.

Papildus iesniedzamie dokumenti rīcības R1.1. ietvaros, ja tas ir atbilstoši:
  • kopienas aktivizēšanas plāns kopīga vietas iedzīvotāju labumam 1 gadam (ALP veidlapa);
  • fiziskām personām PMLP izziņa vai izdruka no www.latvija.lv par deklarēto dzīves vietu;
  • foto fiksācijas;
  • pamatojums maksimālās atbalsta intensitātes noteikšanai (ALP veidlapa).
Pašnovērtējums rīcībai R1.1..


Rīcības R1.2. vērtēšanas kritēriji.

Papildus iesniedzamie dokumenti rīcības R1.2. ietvaros, ja tas ir atbilstoši:
  • projekta aktivitāšu plāns (ALP veidlapa);
  • sadarbības partnera apliecinājums par dalību projekta īstenošanā (ALP veidlapa)
  • fiziskām personām  PMLP izziņa vai izdruka no www.latvija.lv par deklarēto dzīves vietu.
Pašnovērtējums rīcībai R1.2..


Vairāk informācijas Lauku atbalsta dienesta tīmekļvietnē www.lad.gov.lv, projektu iesniegumu iesniegšana notiek Elektroniskās pieteikšanās sistēmā.

Lai iesniegtu projekta iesniegumu atbalsta pretendentam ir jābūt reģistrētam kā Lauku atbalsta dienesta klientam. Informācija www.lad.gov.lv.

ALP Stratēģijas moto